الموضوع: یادآوری صفات ربانییّون

النتائج 1 إلى 1 من 1
  1. افتراضي یادآوری صفات ربانییّون

الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني
    04 - ربيع الثاني - 1444 هـ
    29 - 10 - 2022 مـ
    ۷-آبان ـ۱۴۰۱ه.ش.
    03:55 مساءً
    (بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى)

[لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان]
    https://nasser-alyamani.org/showthread.php?p=398986
    _______

یادآوری صفات ربانییّون

======== اقتباس =========

اقتباس المشاركة 355382 من موضوع یادآوری به ربانیّون، دوستان پروردگار عالمیان که آماده لقاء پروردگارشان هستند...

امام مهدي ناصر محمد اليماني
    05 - ذو الحجّة - 1442 هـ
    15 - 07 - 2021 مـ
    ۲۴- تیر-۱۴۰۰ ه. ش.
    09:47 صبح
    ( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )

ـــــــــــــــــــــ

یادآوری به ربانیّون، دوستان پروردگار عالمیان که آماده لقاء پروردگارشان هستند...
    #یادآوری_وصیت‌های_امام_مهدی_به_انصار

سلام خداوند بر مؤمنان، اولیای پروردگار عالمیان، کسانی که قصد ندارند در زمین سرکشی و فساد کنند و عاقبت از آن متقیان است. این وعده الهی است و خداوند خلف وعده نمی‌کند و اما بعد...

و زمانی که از دعوت به‌ سوی خداوند فراغت یافتی به کار مهم دیگر[عبادت] بپرداز و در آرامش و سکون شب به پروردگارت مشتاق شو [اشاره به آیات کریمه سوره الشرح: فَإِذَا فَرَ‌غْتَ فَانصَبْ ﴿٧﴾ وَإِلَىٰ رَ‌بِّكَ فَارْ‌غَب ﴿٨﴾] که نافله شب مؤثّرتر و ماندگارتر، و اقوال [آن] درست‌تر و پابرجاتر است [اشاره به آیه کریمه سوره المزمل: إِنَّ نَاشِئَةَ اللَّيْلِ هِيَ أَشَدُّ وَطْئًا وَأَقْوَمُ قِيلًا ‎﴿٦﴾]
    . در انجام خیرات بر یکدیگر پیشی گیرید و با اشتیاق و بیم به‌ سوی خداوند شتافته و در برابر او خاشع باشید. کسانی را که به شما ظلم کرده‌اند، عفو کنید. به کسانی که به شما بخشش کرده‌اند و به کسانی که از بخشش به شما خودداری کرده اند، بخشش وعطا کنید. با کسانی که با شما نیکی کرده‌اند و کسانی که نسبت به شما بدی کرده‌اند، به نیکی رفتار کنید. اگر جاهلانه با شما سخن گفته شد، بگویید: «سلام خداوند بر شما و خدا از شما درگذرد؛ شایسته نیست ما از جاهلان باشیم» [اشاره به آیه کریمه سوره الفرقان: وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا ﴿٦٣﴾]. خشم و غیض خود را فرونشانید و از مردم درگذرید تا خداوند شما را دوست بدارد و از محسنین و نیکوکاران باشید. در برابر فقیرانتان متواضع بوده و آنها را تحقیر نکنید و به مسکینان توجه داشته باشید و هرکس که به مردم رحم کند، خداوند ارحم الراحمین به او رحم می‌کند و هر کس در برابر مسکینان و فقیران مستأصل، تواضع داشته و به آنها [فقرا] نشان دهد که آنها مردمانی محترم و باشخصیت هستند، خداوند مقام او را بالا می‌برد. آن چيزهايى را كه خدا با آنها بعضى از شما را بر بعضى ديگر برترى داده‌است آرزو مكنيد و از خداوند طلب فضل و روزی نمایید [اشاره به آیه کریمه سوره النساء: وَلَا تَتَمَنَّوْا مَا فَضَّلَ اللَّـهُ بِهِ بَعْضَكُمْ عَلَىٰ بَعْضٍ ۚ لِّلرِّ‌جَالِ نَصِيبٌ مِّمَّا اكْتَسَبُوا ۖ وَلِلنِّسَاءِ نَصِيبٌ مِّمَّا اكْتَسَبْنَ ۚ وَاسْأَلُوا اللَّـهَ مِن فَضْلِهِ ۗ إِنَّ اللَّـهَ كَانَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمًا ﴿٣٢﴾]. از اموال خود برای رقابت در دوستی و قرب بیشتر به خداوند استفاده کنید که این بهتر از مالی است که نزد خود جمع کرده و می‌اندوزید؛ روزی خواهد رسید که چیزی برای جمع کردن و اندوختن نباشد و اما کسانی که برای به دست آوردن رضایت الهی و تثبیت نفسشان انفاق می‌کنند، چیزی که نزد خداوند خواهند یافت بسیار بهتر و اجرشان بسیار بزرگ‌تر است [اشاره به آیه کریمه سوره البقرة: وَمَثَلُ الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمُ ابْتِغَاءَ مَرْ‌ضَاتِ اللَّـهِ وَتَثْبِيتًا مِّنْ أَنفُسِهِمْ كَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَ‌بْوَةٍ أَصَابَهَا وَابِلٌ فَآتَتْ أُكُلَهَا ضِعْفَيْنِ فَإِن لَّمْ يُصِبْهَا وَابِلٌ فَطَلٌّ ۗ وَاللَّـهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ‌ ﴿٢٦٥﴾]. هرکس بنگرد که چه چیزی پیشاپیش خود می‌فرستد [اشاره به آیه کریمه سوره الحشر: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّـهَ وَلْتَنظُرْ‌ نَفْسٌ مَّا قَدَّمَتْ لِغَدٍ ۖ وَاتَّقُوا اللَّـهَ ۚ إِنَّ اللَّـهَ خَبِيرٌ‌ بِمَا تَعْمَلُونَ ﴿١٨﴾] و از خدا پروا کنید که خداوند است که به شما می‌آموزد و او از همه چیز آگاه است. از او طلب بخشش کرده و به پیشگاه او استغفار کنید که پروردگار غفور و رحیم است. به والدین خود نیکی نمایید که آنها از تمام انسان‌ها بر شما واجب‌تر و اولی‌ترند و بگو پروردگارا به آنها رحم کن همان‌گونه که آنها در زمانی که من کوچک بودم مرا پرورش دادند [اشاره به آیه کریمه سوره الإسراء: وَقُل رَّ‌بِّ ارْ‌حَمْهُمَا كَمَا رَ‌بَّيَانِي صَغِيرً‌ا ﴿٢٤﴾]. همسایگان خود را اذیت نکنید و کسی که همسایه خود را آزار دهد رابطه‌ای با خدا ندارد و مسلمان کسی است که مردم از شرّ و آزار او در امان باشند. با کافران همان‌گونه رفتار کنید که بر اساس دین با مؤمنان رفتار می‌کنید تا مکارم اخلاقی که به آن فرمان داده شده‌اید، برای آنها روشن شود...
    و آماده روزی باشید که با پروردگارتان ملاقات خواهید کرد و روزی که از این دنیا بروید، روز لقاء با اوست؛ پس برای آن خود را آماده کنید. هر کس به دیدار پروردگار خود امید دارد، عمل صالح انجام داده و در عبادت پروردگار چیزی را شریک نکند.

وسلامٌ على المُرسلين والحمدُ لله ربّ العالمين..
    اقتباس از بیانی که در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۸۸منطبق با ۱۴ ذی الحجة ۱۴۳۰ هـ توسط امام مهدی ناصر محمد یمانی نگاشته شده‌بود.
    https://nasser-alyamani.org/showthread.p...807#post150807
    برادرتان امام مهدي ناصر محمد اليماني

======== اقتباس =========

اقتباس المشاركة 355409 من موضوع تذكير للمستعدين للقاء الله؛ الربانيّين أحباب ربّ العالمين..

الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني
    05 - ذو الحجّة - 1442 هـ
    15 - 07 - 2021 مـ
    09:47 صباحًا
    ( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )

[ لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان ]
    https://nasser-alyamani.org/showthread.php?t=42876
    _________

تذكير للمستعدين للقاء الله؛ الربانيّين أحباب ربّ العالمين..

تذكير_بوصايا_الإمام_المهدي_إلى_الأنصار:
    سلام الله على المؤمنين أولياء ربِّ العالمين الذين لا يريدون علوًّا في الأرض ولا فسادًا والعاقبة للمتّقين، وعد الله إنّ الله لا يُخلف الميعاد، ثمّ أمّا بعد..

فإذا فرغت من الدّعوة إلى الله فانصبْ وإلى ربّك فارغبْ في سكون الليل، ونافلة الليل هي أشدّ وطأً وأقوم قيلًا، وتسابقوا إلى الخيرات وسارعوا إلى ربِّكم رَغَبًا ورَهَبًا وكونوا لله خاشعين، واعفوا عمّن ظلمكم وأعطوا مَن أعطاكم ومَن حرمَكم، وأحسنوا إلى مَن أحسن إليكم وإلى مَن أساء إليكم، وإذا خاطبكم الجاهلون فقولوا سلامُ الله عليكم وعفا الله عنكم فلا نبتغي أن نكون من الجاهلين، واكظموا غيظكم واعفوا عن النّاس يحبّكم الله وكونوا من المحسنين، وتواضعوا لفقرائكم فلا تحقّروهم، واعطفوا على المساكين، ومَن رحِم النّاس رحِمه الله أرحم الراحمين، ومن تواضع للمساكين والبائسين فأشعرهم بالاحترام وبالكيان وأنّهم أناسٌ محترمون رفع الله مقامه، ولا تتمنّوا ما فضّل الله به بعضكم على بعض واسألوا الله من فضله، وتنافسوا بالمال على حُبّ الله وقربه هو خير ممّا يجمعون فيوعون ثم لا يجدون ما أوعوا، وأمّا الذين أنفقوا ابتغاء مرضات الله وتثبيتًا من أنفسهم سيجدونه عند الله هو خيرًا وأعظم أجرًا فلتنظر نفسٌ ما قدّمت لغد، واتّقوا الله ويعلِّمكم الله والله بكُلّ شيءٍ عليم، واستغفروه إنّه هو الغفور الرحيم، وبِرُّوا والديكم فهم أحقّ النّاس بكم؛ وقل ربِّ ارحمهما كما ربّياني صغيرًا، ولا تؤذوا جيرانكم، فمن يؤذِ جاره فليس من الله في شيء، والمسلم من سلِم النّاس من شرّه وأذاه، وعاملوا الكافر بمعاملة الدّين بين المؤمنين حتى يتبيّن له ما يأمركم به دينكم من مكارم الأخلاق، واستعدّوا ليوم لقاء الله؛ يوم رحيلكم من هذه الدُّنيا إليه فذلك يوم لقائه، فليستعدّ مَن كان يرجو لقاء ربّه فليعمل عملًا صالحًا ولا يشرك بعبادة ربّه أحدًا.

وسلامٌ على المُرسَلين والحمدُ للهِ ربِّ العالمين..
    أخوكم الإمام المهدي ناصر محمد اليماني.

اضغط هنا لقراءة البيان المقتبس..