النتائج 1 إلى 1 من 1

الموضوع: از خداوند به سوى او بگریزید؛ اگر واقعاً ایمان دارید که خداوند ارحم الراحمین است...

هذا أحد المواقع الثانوية الخاصة بتبليغ دعوة الإمام المهدي المنتظر ناصر محمد اليماني والتي لا تتضمن أية أقسام خاصة ولا رسائل ولا عضويات وبالتالي لا يمكن المشاركة فيها ولا استرجاع الحسابات المفقودة عبرها، يوجد هنا فقط موسوعة البيانات مع الترجمة لبعضها إلى مختلف اللغات، ولا يتواجد الإمام المهدي إلا في الموقع الرسمي الوحيد منتديات البشرى الإسلامية والنبإ العظيم، وهناك يمكنكم التسجيل والمشاركة والمراسلة الخاصة وأهلاً وسهلاً بكم.

مصدر الموضوع
 1. از خداوند به سوى او بگریزید؛ اگر واقعاً ایمان دارید که خداوند ارحم الراحمین است...

  مصدر المشاركة
  الإمام ناصر محمد اليمانيّ
  20 - ذو القعدة - 1441 هـ
  11 - 07 - 2020 مـ
  ۲۱-تیر-۱۳۹۹ه.ش.
  9:33 صباحاً
  ( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )

  [ لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان ]
  https://mahdi-alumma.com/showthread.php?p=332666
  _______


  از خداوند به سوى او بگریزید؛ اگر واقعاً ایمان دارید که خداوند ارحم الراحمین است...

  بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامُ اللهِ على عبادهِ الذين اصطفى ومن تَبِعهم بإحسانٍ في كلِّ زمانٍ ومكانٍ إلى يوم الدين، أمّا بعد...
  به کسانی که مردم را از دعوتگری باز می‌دارند که آنان را به سوی رحمت الهی فرامی‌خواند بشارت می‌دهم، تا زمانی که روی کفر خود پافشاری کنید؛ خداوند در نفسش نسبت به شما متحسر نیست. همانا که خداوند ارحم الراحمین؛ سبحانه العلی العظیم الجبار المتکبر، برای کسانی که از دعوتگر حقّ پروردگارشان رومی‌گردانند، حسرت نمی‌خورد. آیا گمان می‌کنید تا زمانی که بنده، اصرار داشته باشد به گناهان بزرگ و اعمال زشت و ظلم و ستم ناحق در حق مردم ادامه دهد؛ خداوند استغفار و درخواست او برای بخشیده شدن را می‌پذیرد؟ به اینان می‌گوییم: خداوند نسبت به آنان خشمگین است، چگونه برای کسانی که بر الحاد و شرک و كفر خود مصرّ هستند، تحسر بخورد؛ کسانی که از رحمت خداوند مأیوسند؛ همان‌طور که کفار از برانگیخته شدن اهل قبور بعد از مرگ توسط خداوند مأیوسند... به مسلمانان هشدار می‌دهم پا جای پای ملحدان نگذارند، آنان می‌دانند من امام مهدی ناصر محمد یمانی؛ دعوتگر حقّ پروردگارشان هستم. امام مهدی برای هدایت کردن « مغضوب علیهم» تلاش نمی‌کند، کسانی که اگر راه حقّ را بشناسند، با وجود آگاهی از اینکه حق آمده از نزد پروردگارشان است؛ ولی از آن پیروی نمی‌کنند و اگر راه بغی و باطل و هر چه که باعث غضب خداوند شود را ببینند، به دلیل کراهت از آنچه که رضای خدا را در پی دارد؛ راه باطل را در پیش می‌گیرند. چگونه ممکن است خداوند برای مستکبرانی که بر کفر و عناد خود نسبت به حقّ و محاربه و جنگ با آن اصرار دارند، متحسر باشد؟ خداوند به دلیل کفر؛ لعنتشان می‌کند تا کیفر اعمال خود را بچشند.
  ای جماعت روگردانان! اگر خداوند شما را به کرونا مبتلا کرد و قلب خانواده‌تان قسی شده و از شما گریختند، به چه کسی پناه می‌برید؟ اگر گفتید: « به خدا پناه برده و به درگاه پروردگارمان تضرع کرده و در پیشگاهش گریه می‌کنیم [چون] به رحمت او امیدواریم و یقین داریم او ارحم الراحمین است» ؛ خدا را غفور یافته و خواهید دید گناهانتان را بخشیده و توبه شما را، به دلیل صفت رحمتی که در نفس خداوند سبحان است؛ می‌پذیرد. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { تَكَادُ ٱلسَّمَـٰوَ ٰ⁠تُ یَتَفَطَّرۡنَ مِن فَوۡقِهِنَّۚ وَٱلۡمَلَـٰۤىِٕكَةُ یُسَبِّحُونَ بِحَمۡدِ رَبِّهِمۡ وَیَسۡتَغۡفِرُونَ لِمَن فِی ٱلۡأَرۡضِۗ أَلَاۤ إِنَّ ٱللَّهَ هُوَ ٱلۡغَفُورُ ٱلرَّحِیمُ } صدق الله العظیم[الشورى: ۵].
  {نزدیک است آسمان‌ها از بالا شکافته شوند و فرشتگان پیوسته تسبیح و حمد پروردگارشان را به‌جا می‌آورند و برای کسانی که در زمین هستند استغفار می‌کنند؛ آگاه باشید خداوند آمرزنده و مهربان است}
  سؤالی که مطرح می‌شود این است: آیا رحمتی که در نفس خداوند است؛ مانند همان احساس رحمتی است که در نفس بندگان مهربان و رحیم خداوند است؟ و جواب آن از آیات محکم کتاب، این است که خداوند از تمام بندگان مهربان خود، رحیم‌تر است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { قَالَ لَا تَثۡرِیبَ عَلَیۡكُمُ ٱلۡیَوۡمَۖ یَغۡفِرُ ٱللَّهُ لَكُمۡۖ وَهُوَ أَرۡحَمُ ٱلرَّ ٰ⁠حِمِینَ ﴿۹۲﴾ } صدق الله العظیم [ يوسف]
  {گفت: «امروز ملامت و توبیخی بر شما نیست! خداوند شما را می‌بخشد؛ و او ارحم الراحمین است!}
  { قَالَ رَبِّ ٱغۡفِرۡ لِی وَلِأَخِی وَأَدۡخِلۡنَا فِی رَحۡمَتِكَۖ وَأَنتَ أَرۡحَمُ ٱلرَّ ٰ⁠حِمِینَ ﴿۱۵۱﴾ } صدق الله العظیم [ الأعراف]
  {گفت: «پروردگارا! من و برادرم را بیامرز، و ما را در رحمت خود داخل فرما، و تو ارحم الراحمینی!»}
  { وَأَیُّوبَ إِذۡ نَادَىٰ رَبَّهُۥۤ أَنِّی مَسَّنِیَ ٱلضُّرُّ وَأَنتَ أَرۡحَمُ ٱلرَّ ٰ⁠حِمِینَ ﴿٨٣﴾ } صدق الله العظیم [ الأنبياء].
  {و ایّوب هنگامی که پروردگارش را خواند: «بدحالی و مشکلات به من روی آورده؛ و تو ارحم الراحمینی!»}
  { قَالَ هَلۡ ءَامَنُكُمۡ عَلَیۡهِ إِلَّا كَمَاۤ أَمِنتُكُمۡ عَلَىٰۤ أَخِیهِ مِن قَبۡلُ فَٱللَّهُ خَیۡرٌ حَـٰفِظًاۖ وَهُوَ أَرۡحَمُ ٱلرَّ ٰ⁠حِمِینَ ﴿٦٤﴾ } صدق الله العظیم [ يوسف].
  {گفت: «آیا نسبت به او به شما اطمینان کنم همان‌گونه که نسبت به برادرش [یوسف] اطمینان کردم؟ خداوند بهترین حافظ، و ارحم الراحمینی است»}
  ای مرد! اگر رحمتی که در نفس خداوند است مانند صفت رحمتی که بندگان رحیم خداوند در خود احساس می‌کنند نیست، بازهم تکرار و یادآوری کرده و می‌گویم: اگر همان صفت در نفس خدا نیست، پس چرا خداوند شما را در صفت رحمت شریک کرده و خود را ارحم الراحمین توصیف می‌کند؟ مادامی که خداوند ارحم الراحمین است؛ این یعنی او از مادر به فرزند و از پدر به فرزند مهربان‌تر و رحیم‌تر است. حال خودت را امتحان کرده و فرض کن اگر ببینی فرزندت در آتش جهنم عذاب می‌شود و برای لحظه‌لحظه‌هایی که در برابرت عصیان کرده متحسر است؛ شدت حسرتت چقدر عظیم خواهد بود؟ ای بنده‌ی خدا! حال که فرزندت دیگر اصرار بر عصیان ندارد؛ چه حالی داری؟ حالِ تو و تمام مادر و پدرهایی که شاهد فریاد کشیدن فرزندانشان در آتش جهنم است، چطور است؟ شما همین الآن شدت حسرت را در نفس خود احساس می‌کنید؛ راه حل چیست ای بندگان خدا؟ آیا گمان می‌کنید در پیشگاه پروردگارشان برایشان شفاعت خواهید کرد؟ ولی این کفر است؛ چون همانا که خداوند ارحم الراحمین است؛ پس سخن درست[ قول صواب] چیست تا خداوند اجازه دهد با او سخن بگویید؟ و جواب این است که از آنجا که می‌دانید چقدر در نفس خود متحسرید؛ پس به‌ یاد داشته باشید که خداوند چقدر در نفس خود متحسر است؛ چون او ارحم الراحمین است... پس باید او به خاطر امت‌هایی که به دلیل گمراهی، نسبت به رسولان الهی کافر شدند و چون نمی‌دانستند آنها به حق از نزد پروردگار آمده‌اند؛ تکذیبشان کرده و لذا هلاک شدند و بعد به دلیل کوتاهی در پیشگاه پروردگار، نادم گردیدند؛ متحسر و حزین باشد.
  اول از دید عقل و منطق به مسئله نگاه می‌کنیم، از آنجا که بندگانی که کافر بودند و هلاک شدند؛ به کفر بازنگشته و به خاطر کوتاهی‌های خود در نزد پروردگار؛ نادم و متحسر شده و ایمان آوردند و از آنجا که خداوند واقعاً ارحم الراحمین است؛ عقل می‌گوید: مادامی که خداوند در وصف خود می‌فرماید که ارحم الراحمین است؛ پس حتماً برای بندگانی که از کوتاهی‌های خود متحسرند؛ متحسر و حزین خواهد بود. والله این جواب عقلی و منطقی هر انسان عاقلی است. حال بیایید ببنیم آیا خداوند فتوای عقل ما در مورد حال خداوند ارحم الراحمین را تصدیق می‌کند؟ پس همه یک‌صدا می‌گوییم: خداوندا! حال شما نسبت به [درباره] امت‌هایی که به دلیل کوتاهی در نزد پروردگار و تکذیب رسولان الهی که منجر به هلاکتشان شد؛ پشیمان و متحسرند،
  چگونه است؟ فقط اینکه خداوند قبلاً در آیات محکم کتابش به شما خبر داده که در چه حالی است. خداوند تعالی می‌فرماید:
  { إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ ۚ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَوْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْجِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُونَ ﴿٣٢﴾ } صدق الله العظيم [ يس ].
  {فقط يک صيحه آسمانی بود، ناگهان همگی خاموش شدند!(۲۹) حسرت وافسوس بر این بندگان که هیچ پیامبری برای هدایت آنان نیامد مگر اینکه او را استهزا می کردند! (۳۰) آیا ندیدند چقدر از اقوام پیش از آنان را هلاک کردیم، آنها هرگز به سوی ایشان بازنمی گردند (۳۱) و همه آنان نزد ما احضار می‌شوند! (۳۲)}
  ولی آنان از رحمت خداوند ارحم الراحمین مأیوسند و از کسانی غیر از خدا، از بندگان مقربی که به اندازه خداوند نسبت به آنان رحمت ندارند، درخواست و التماس رحمت می‌کنند تا نزد پروردگار شفاعتشان را بکنند! و این گمراهی است چون آنها از بندگان مقرب می‌خواهند نزد خدا شفاعتشان را بکنند و به درگاه خداوندی که بیش از ملائکه مقرب نسبت به آنان رحمت دارد؛ دعا نمی‌کنند! و این دعا [ به درگاه غیر از خدا] ؛ در گمراهی و ضلالت است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { وَإِذْ يَتَحَاجُّونَ فِي النَّارِ فَيَقُولُ الضُّعَفَاءُ لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا إِنَّا كُنَّا لَكُمْ تَبَعًا فَهَلْ أَنتُم مُّغْنُونَ عَنَّا نَصِيبًا مِّنَ النَّارِ ﴿٤٧﴾ قَالَ الَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا إِنَّا كُلٌّ فِيهَا إِنَّ اللَّهَ قَدْ حَكَمَ بَيْنَ الْعِبَادِ ﴿٤٨﴾ وَقَالَ الَّذِينَ فِي النَّارِ لِخَزَنَةِ جَهَنَّمَ ادْعُوا رَبَّكُمْ يُخَفِّفْ عَنَّا يَوْمًا مِّنَ الْعَذَابِ ﴿٤٩﴾ قَالُوا أَوَلَمْ تَكُ تَأْتِيكُمْ رُسُلُكُم بِالْبَيِّنَاتِ ۖ قَالُوا بَلَىٰ ۚ قَالُوا فَادْعُوا ۗ وَمَا دُعَاءُ الْكَافِرِينَ إِلَّا فِي ضَلَالٍ ﴿٥٠﴾ } صدق الله العظيم [غافر].
  { هنگامی که در آتش دوزخ با هم محاجّه می‌کنند؛ ضعیفان به مستکبران می‌گویند: «ما پیرو شما بودیم، آیا شما سهمی از آتش را به‌جای ما پذیرا می‌شوید؟!» (۴۷) مستکبران می‌گویند: «ما همگی در آن هستیم، زیرا خداوند در میان بندگانش حکم کرده است!» (۴۸) و آنها که در آتش‌اند به مأموران دوزخ می‌گویند: «از پروردگارتان بخواهید یک روز عذاب را از ما بردارد!» (۴۹) آنها می‌گویند: «آیا پیامبران شما دلایل روشن برایتان نیاوردند؟!» می‌گویند: «آری!» آنها می‌گویند: «پس هر چه می‌خواهید بخوانید؛ ولی دعای کافران [درخواست از غیر خدا]ّ جز در ضلالت نیست!»}
  چون آنها به جای خدا، بندگانش را می‌خوانند تا نزد پروردگار برایشان شفاعت کنند تا ولو یک روز هم شده از عذابشان کاسته شود؛ و مستقیم به درگاه خداوند سبحان که دعای حقّ به سوی اوست چون ارحم الراحمین است را نمی‌خوانند! تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { لَهُ دَعْوَةُ الْحَقِّ وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِهِ لَا يَسْتَجِيبُونَ لَهُم بِشَيْءٍ إِلَّا كَبَاسِطِ كَفَّيْهِ إِلَى الْمَاءِ لِيَبْلُغَ فَاهُ وَمَا هُوَ بِبَالِغِهِ وَمَا دُعَاءُ الْكَافِرِينَ إِلَّا فِي ضَلَالٍ } صدق الله العظيم [الرعد: ۱۴].
  {دعای حق از آن اوست! و کسانی را که [مشرکان] غیر از خدا می‌خوانند، به دعوت آنها پاسخ نمی‌گویند! آنها همچون کسی هستند که کف‌های [دست] خود را به سوی آب می‌گشاید تا آب به دهانش برسد، و هرگز نخواهد رسید! و دعای کافران، جز در ضلال [و گمراهی] نیست! (۱۴)}
  و من امام مهدی ناصر محمد یمانی می‌خواهم بندگان را از عبادت بندگان دیگر به سوی عبادت پروردگار بندگان ببرم تا منتظر شفاعت بندگان او نباشند. والله امام مهدی ناصر محمد یمانی جرأت نمی‌کند، اگر دخترش از اهالی جهنم باشد ، برایش درخواست شفاعت کند [و خدا چنین امری را مقدر نفرماید و عمر طولانی برای اعمال خیر به او عطا نماید]. بلکه حجت برای شماست که بدانید خداوند ارحم الراحمین است.
  در هر صورت؛ ای کسانی که با عذاب کرونا از دنیا می روید و فوت می‌کنید! به کسانی که قبل از شما وارد جهنم شده‌اند، خبر دهید که یوم الدین منتظر شفاعت احدی از بندگان خدا نباشند؛ پس به درگاه خداوندی که از همه بندگان، رحیم‌تر است دعا کنند و وعده حق او اجابت دعاست که او ارحم الراحمین است. به آنان خبر دهید که خداوند باب توبه از اعمال بد و ناشایست را بر آنان بسته است، چون بعد از مرگ عمل ناشایست انجام نمی‌دهند؛ بلکه آرزو می‌کنند از اعمال بد خود بسیار دور شده و فاصله زیادی بگیرند. پس به آنان بگویید: همانا که بعد از مرگ باب اعمال در کتاب، بسته شده‌است؛ اما خداوند سبحان باب دعا را نمی‌بندد؛ چگونه ممکن است که باب کرم و رحمتش را ببندد و وعده او حق است و او ارحم الراحمین است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { وَقَالَ رَبُّكُمُ ٱدۡعُونِیۤ أَسۡتَجِبۡ لَكُمۡۚ إِنَّ ٱلَّذِینَ یَسۡتَكۡبِرُونَ عَنۡ عِبَادَتِی سَیَدۡخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِین﴿۶۰﴾} صدق الله العظيم [غافر].
  {پروردگار شما گفته است: «مرا بخوانید تا [دعای] شما را بپذیرم! کسانی که از عبادت من تکبّر می‌ورزند به زودی با ذلّت وارد دوزخ می‌شوند!»}
  خداوندا من ابلاغ کردم که خدایی جز تو نیست و تو ارحم الراحمینی؛ [و از آنان خواستم] به سوی پروردگارشان روکرده و توبه کنند تا گناهانشان را بیامرزد و آنچه که ویروس کرونا می‌نامند را از سرشان بردارد و به خدا قول دهند که به دعوتگر حق پروردگارشان امام مهدی ناصر محمد یمانی پاسخ دهند و بگویند:
  « اللهم ثبِّتنا على وعدِك وعهدِك برحمتك يا من تحول بين المرءِ وقلبه فإنّ الهدى هداكَ، ومن لم تجعل له نوراً فما له من نورٍ»
  « خداوندا به حق رحمتت، ما را بر وعده و عهدت پایدار نگاه‌دار، ای خداوندی که بین انسان و قلبش حائل می‌شوی و هدایت؛ به دست توست و هرکس که نوری برایش قرار ندهی؛ نوری نخواهد داشت.»
  و بله هدایت به دست خداوند است و سنت هدایت در کتاب این است که خداوند کسانی که به درگاه او انابه کنند، هدایت می‌فرماید. و غم و حزن و عذاب تشدید خواهد شد پس ای بندگان خدا! به سوی خدا بگریزید و متسکبرانه رونگردانید. خدایا ابلاغ کردم. خدایا شاهد باش.
  وسلامٌ على المُرسَلين والحمدُ للهِ ربِّ العالمين..
  خليفةُ الله وعبدُه؛ الإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيضوابط المشاركة

 • لا تستطيع إضافة مواضيع جديدة
 • لا تستطيع الرد على المواضيع
 • لا تستطيع إرفاق ملفات
 • لا تستطيع تعديل مشاركاتك
 •